Pon-pt: 9:00 – 17:00
Umów się na spotkanie

Upadłość przedsiębiorstwa

Upadłość firm Warszawa

Rok 2016 był przełomowym momentem dla ekonomicznej perspektywy Polski. Nowelizacja prawa upadłościowego i nowe prawo restrukturyzacyjne wprowadziły lub zrewolucjonizowały wiele instrumentów prawnych umożliwiających oddłużenie przedsiębiorców, ale także konsumentów (więcej zakładka upadłość konsumencka oraz artykuły na blogu).Praktyka ze współpracy z przedsiębiorcami pokazuje, że największą barierą, zwłaszcza wśród mikro, małych i średnich przedsiębiorców, jest brak zaufania do proponowanych rozwiązań, obawa wynikająca z niedoinformowania oraz stygmatyzacja społeczna. Tymczasem w wielu większych, ale również mniejszych przedsiębiorstwach, odnoszących obecnie sukcesy była ona naturalnym ekonomicznym procesem występującym na wolnym rynku, umożliwiającym nowy start lub – w przypadku przygotowanej likwidacji – dalszy rozwój przedsiębiorstwa.

Upadłość firmy – co z długami?

Do podejścia problemów przedsiębiorcy podchodzimy indywidualnie i kompleksowo. W zależności od sytuacji i stopnia zaawansowania problemów – dobieramy narzędzia ekonomiczne lub prawne. Jeśli zastanawiasz się, jak ogłosić upadłość firmy jednoosobowej – my jesteśmy po to, aby odpowiedzieć na te i wiele innych pytań. Nie wszystkie firmy zajmujące się upadłością konsumencką potrafią stworzyć dogodne warunki dla klientów oraz zapewnić kompleksową usługę. RBBC Center to kancelaria, w której możesz zaufać swojemu doradcy restrukturyzacyjnemu bez strachu. Pomożemy Państwu wypełnić wniosek o ogłoszenie upadłości firmy i będziemy odpowiedzialni za monitorowanie sytuacji od samego początku, aż do końca.

Oddłużenie firmy – kompleksowa pomoc

Nasza kancelaria świadczy usługi na rzecz klientów z Torunia, Bydgoszczy i Warszawy. Do skorzystania z możliwości ogłoszenia upadłości uprawnione są zarówno duże, średnie jak i małe przedsiębiorstwa w tym także jednoosobowe działalności gospodarcze. Prawo to przysługuje także spółkom akcyjnym i z ograniczoną odpowiedzialnością oraz wspólnikom osobowych spółek handlowych i partnerskich.

Warto pamiętać o tym, że nie każda niewypłacalność podmiotu gospodarczego musi skutkować ogłoszeniem upadłości firmy. Jeśli przedsiębiorstwo ma jedynie tymczasowe problemy z płynnością finansową, spowodowane brakiem opłacenia należności przez jednego lub kilku kontrahentów, wówczas nie zachodzą przesłanki do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości. Ogłoszenie upadłości firmy można wykonać wtedy, gdy nie są regulowane bieżące wymagalne zobowiązania – takie przedsiębiorstwo popada w stan niewypłacalności. Warto wówczas skorzystać z profesjonalnej pomocy kancelarii prawnej.

Oddłużanie przedsiębiorstw

Zatrudniani przez nas prawnicy udzielają przedsiębiorstwom kompleksowego wsparcia na wszystkich etapach postępowania upadłościowego. Dokonują analizy każdego indywidualnego przypadku, dzięki czemu można z dużą dozą prawdopodobieństwa określić, które z postępowań upadłościowych będzie lepsze w danej sytuacji. Niezależnie od tego, czy wniosek został złożony przez wierzyciela, czy przez dłużnika, można postarać się o uzyskanie zgody sądu oraz wierzycieli na zawarcie układu w postępowaniu upadłościowym. W jego ramach zadłużony podmiot gospodarczy nadal pozostaje zarządcą firmowego majątku, a pierwotnie wyznaczony syndyk obejmuje funkcję nadzorcy wykonania układu i kontroluje wszelkie poczynania przedsiębiorcy w tym zakresie. Innym sposobem na rozwiązanie problemów finansowych przedsiębiorstwa jest przygotowana likwidacja.

Łącznie z wnioskiem o ogłoszenie upadłości może być dołączony wniosek o zatwierdzenie warunków sprzedaży przedsiębiorstwa, jest to sposób na szybkie zbycie zadłużonego przedsiębiorstwa lub jego znacznej części nowemu inwestorowi i tym samym podtrzymanie jego działalności bez jakiejkolwiek przerwy na postępowanie upadłościowe. Niekiedy jednak niezbędna okazuje się upadłość likwidacyjna firmy. W takim przypadku syndyk przejmuje pieczę nad całością majątku przedsiębiorstwa.

RBBC – kancelaria dla przedsiębiorców

Jako profesjonalna kancelaria prawna oferujemy naszym klientom kompleksową pomoc w przygotowaniu wniosku o upadłość firmy jednoosobowej itp. Umieszczamy w nim wszystkie obligatoryjne informacje na temat dłużnika, miejsca prowadzenia przez niego działalności, a także okoliczności wystąpienia zadłużenia. Pomagamy także w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji potwierdzającej sytuację podmiotu, borykającego się z problemem długoterminowej niewypłacalności.

Z naszych usług korzystają firmy funkcjonujące na terenie Warszawy oraz Bydgoszczy. Pomagamy im w prowadzeniu działalności w trakcie trwania postępowania upadłościowego. Warto pamiętać o tym, że wtedy prawo do rozporządzania majątkiem przedsiębiorstwa zostaje mocno ograniczone na skutek dążenia do zabezpieczenia środków na pokrycie wierzytelnosci przysługujących wierzycielom. Wszelkie wsparcie prawne okazuje się wówczas bezcenne.

KONTAKT

 

Zakres prowadzonych przez nas działań w zakresie upadłości przedsiębiorcy:

 • Ustalenie staniu faktycznego na podstawie dostarczonych dokumentów
 • Analiza ekonomiczna i prawna sytuacji przedsiębiorstwa
 • Wybór najlepszego rozwiązania (restrukturyzacja pozasądowa – przekształcenia, kredyty preferencyjne oprocentowanie 0,94%, optymalizacja struktur przedsiębiorstwa, pozasądowe negocjacje z wierzycielami przez profesjonalnego doradcę restrukturyzacyjnego, restrukturyzacja sądowa – 4 rodzaje lub upadłość) – więcej w zakładce RESTRUKTURYZACJE
 • Przygotowana likwidacja przedsiębiorstwa – nowy instrument w prawie upadłościowym!
 • Upadłość przedsiębiorstwa (przygotowanie wniosku o ogłoszenie upadłości, pomoc w kontaktach z syndykiem i odnalezieniu swojej roli w postępowaniu upadłościowym, sporządzanie pism procesowych, reprezentacja w postępowaniu)
 • Przygotowanie wniosków o ogłoszenie upadłości dla byłych przedsiębiorców oraz osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą
Kontakt

Numer telefonu

PL: +48 570 075 550
EN: +48 570 075 750
Nasze biuro

Toruń: Grudziądzka 74-76, lok. 101

87-100 Toruń

Warszawa: ul. Twarda 18

00-105 Warszawa

+48 570 075 550

biuro@rbbcenter.com

Godziny pracy

Poniedziałek-Piątek

9:00 – 17:00

Naszą misją jest niesienie profesjonalnej pomocy prawnej i finansowej konsumentom oraz spółkom, które borykają się z problemami płynności finansowej lub zagrożeniem niewypłacalnością. A także ratowanie ich przed upadłością – wykorzystując nowe przepisy dotyczące restrukturyzacji.

Biuro w Toruniu:

ul. Grudziądzka 74-76, lok. 101,

87-100 Toruń

Biuro w Warszawie:

ul. Twarda 18,

00-105 Warszawa

Markę RBBC tworzą:
 • Centrum Restrukturyzacji i Upadłości Sp. z o. o. z siedzibą w Toruniu
 • ul. Grudziądzka 74-76, lok. 101, 87-100 Toruń
 • NIP: 9562321961
 • KRS: 0000655226
 • Kancelaria Syndyka Sp. z o. o. z siedzibą w Toruniu
 • ul. Grudziądzka 74-76, lok. 101, 87-100 Toruń
 • NIP: 9562347021
 • KRS: 0000773071
 • Biuro w Warszawie:
 • ul. Twarda 18, 00-105 Warszawa
© 2021 RBBC | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności | Realizacja: Tomsky.pl | Kancelaria prawna
strzalka