Pon-pt: 9:00 – 17:00
Umów się na spotkanie

Upadłość konsumencka - kancelaria

Kancelaria prawna RBBC oferuje kompleksowe usługi w zakresie upadłości konsumenckiej na terenie całego kraju. Pomagamy przejść przez kolejne etapy procesu oddłużania, tak aby konsument, który nie jest w stanie spłacić swoich zobowiązań (bezskuteczność egzekucji) mógł uzyskać oddłużenie. Jeśli posiadasz problemy finansowe, nie jesteś w stanie spłacać swoich zobowiązań lub popadłeś w tzw. „spiralę zadłużenia” – nasza kancelaria gwarantuje kompleksową pomoc w oddłużaniu dla każdego.

Upadłość konsumencka stała się łatwiejsza do przeprowadzenia i bardziej popularna. W 2016 roku weszła w życie nowelizacja prawa upadłościowego, która znacząco ułatwia ogłoszenie upadłości konsumenckiej i przeprowadzenie tego postępowania. Wprowadzono niską opłatę – 30 zł, ujednolicono i uproszczono przepisy oraz zastosowano formularz wniosku. Dzięki temu możesz liczyć na odpowiednie doradztwo, które zapewnia nasza kancelaria. Prawa upadłościowego, postępowanie upadłościowe – dowiesz się wszystkiego krok po kroku, aby móc dokładnie wszystko zrozumieć.

Prawnik do upadłości konsumenckiej

Rozwiązania przez nas wybierane są powszechnie stosowane w sąsiednich krajach Europy, chociażby w Czechach, gdzie ogłasza się około 20 000 upadłości konsumenckich rocznie, a w Niemczech około 100 000. Należy dodać, że także w Polsce od 2016 roku sukcesywnie rośnie liczba upadłości konsumenckich. Od początku 2020 r. do końca października ogłoszono ich niemal 10 000. W celu oceny twojej sytuacji skorzystaj z bezpłatnej konsultacji telefonicznej – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Kancelaria prawa upadłościowego

Upadłość konsumencka Warszawa, Toruń, BydgoszczOsoby, które popadły w spiralę zadłużenia, zwykle po jakimś czasie stają się niewypłacalne. Właśnie do nich swoją ofertę kieruje nasza kancelaria prawa upadłościowego działająca na terenie Warszawy. Umożliwiamy szybkie i efektowne wyjście z długów poprzez wdrożenie procedur oddłużania majątku. Jako profesjonalna kancelaria upadłościowa pomagamy w tworzeniu niezbędnej dokumentacji, takiej jak m.in. wniosek o upadłość konsumencką. Dzięki nam zobowiązania finansowe klientów ulegają umorzeniu zgodnie z obowiązującym prawem upadłościowym. Do RBBC zgłaszają się klienci w różnej sytuacji, którzy liczą na to, że oddłużenie w ich przypadku nastąpi tak szybko, jak to tylko będzie możliwe. Dokładamy wszelkich starań, aby ciążące na zleceniodawcach długi zostały anulowane, stosując standardową procedurę wyjścia z zadłużenia wynikającego z utraty pracy lub choroby.

 

Upadłość konsumencka – umorzenie zobowiązań

Konsumenci oraz osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą ubiegać się o umorzenie ciążących na nich zobowiązań finansowych w różnych okolicznościach, składając w tym celu wniosek o upadłość konsumencką. Z możliwości takiej mogą skorzystać osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, byli przedsiębiorcy oraz przedsiębiorcy znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej. Jako kancelaria prawa upadłościowego podejmiemy się przygotowania pism procesowych, dzięki którym upadłość konsumencka będzie mogła zostać ostatecznie ogłoszona. Trzeba pamiętać o tym, że na wysokość kwoty oddłużenia wpływa decyzja sądu. Wszelkich starań, aby umorzenie zobowiązań klienta dotyczyło możliwie jak największej części jego długu, otwierając mu drogę do szybkiego wyjścia z zadłużenia, gwarantuje nasza kancelaria prawna. Upadłość konsumencka jest nam bardzo dobrze znana.

Wniosek o upadłość konsumencką

Wiele osób nie wie, jak prawidłowo napisać wniosek o upadłość konsumencką. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy podejmą się jego przygotowania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa upadłościowego. Wiedza specjalisty z zakresu prawa upadłościowego może okazać się też bardzo przydatna w trakcie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, a także właściwego postępowania upadłościowego – tutaj z pomocą przychodzi nasza kancelaria prawna. Oddłużanie osób fizycznych wykonujemy na wysokim poziomie, dbając o bezpieczeństwo naszych klientów oraz dostarczając im potrzebną dawkę wiedzy z zakresu tego tematu. Z największym szacunkiem i poszanowaniem dla klientów podchodzi każdy z doradców restrukturyzacyjnych. Prawo upadłościowe okaże się łatwiejsze do zrozumienia z fachowym doradcą.

Upadłość konsumencka – prawnik

Można mieć pewność, że w naszej kancelarii wysokie umiejętności posiada każdy z doradców restrukturyzacyjnych. Upadłość konsumencka dzięki temu wykonana zostanie na wysokim poziomie. Warto dodać, że upadłość konsumencka, czyli umorzenie długów pozwala osobom prywatnym, byłym przedsiębiorcom, oraz przedsiębiorcom w trudnej sytuacji finansowej na szybkie wyjście z długów. Należy jednak pamiętać, że nieprofesjonalne przygotowanie do procesu upadłościowego może skutkować negatywnymi konsekwencjami, takimi jak powództwo pauliańskie oraz bezskuteczność względem masy upadłości nieodpłatnej czynności prawnej dokonanej z członkiem rodziny. Dlatego warto skorzystać z pomocy, którą oferuje prawnik. Upadłość konsumencka przy wsparciu wykwalifikowanych osób może zakończyć się sukcesem.

Skutki ogłoszenia upadłości konsumenckiej

Na bezpieczne wyjście z długów pozwala upadłość konsumencka. Prawo pozwala na skuteczne oddłużenie, aby pomóc przedsiębiorcom wyjść z trudnej sytuacji. Dlatego każdy konsument może ubiegać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, a w tym umorzenie zobowiązania podatkowego. Sąd decyduje o umorzeniach zobowiązań ze źródeł takich jak:

 • nieopłacone rachunki lub faktury,
 • podatki,
 • kredyty hipoteczne,
 • pożyczki gotówkowe.

Syndyk – upadłość konsumencka

Już od momentu rozpoczęcia postępowania upadłościowego dłużnik odczuwa zmiany. Na zdecydowane poprawienie komfortu psychicznego wpływa sam wniosek o upadłość konsumencką. Doradca restrukturyzacyjny rozpoczyna swoją pracę, zapoznając się z najważniejszymi dokumentami oraz z historią klienta. Skutkiem ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest utrata prawa do rozporządzania oraz zarządzania majątkiem – zajmuje się tym syndyk. Masa upadłościowa służy do zaspokojenia zobowiązań wobec wierzycieli.

Upadłość byłych przedsiębiorców

Niewypłacalni przedsiębiorcy od 24 marca 2020 r. niezwłocznie po zamknięciu swojej działalności gospodarczej mogą ubiegać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. W ten sposób niewypłacalny przedsiębiorca uzyskuje szansę na oddłużenie bez konieczności ponoszenia wysokich opłat sądowych oraz zaliczek na koszty postępowania. Postępowanie upadłościowe byłego przedsiębiorcy różni się jednak zwykle różni się nieco od postępowania upadłościowego konsumenta.

Po zakończeniu postępowania upadły były przedsiębiorca może złożyć wniosek o umorzenie zobowiązań. Wniosek ten powinien być jednak należycie uzasadniony, aby umożliwić byłemu przedsiębiorcy szybkie umorzenie zobowiązań bez konieczności długotrwałego wykonywania spłat w ramach planu spłaty wierzycieli.

Były przedsiębiorca może wnioskować także o umorzenie zobowiązań bez ustalenia planu spłaty wierzycieli albo o warunkowe umorzenie zobowiązań.

Wyjście z długów

Postępowanie upadłościowe wymaga wiedzy i odporności na stres. Prawnik przeprowadza dłużnika przez skomplikowany proces: od sporządzenia wniosku o upadłość konsumencką do zakończenia procedur. Natomiast syndyk szacuje majątek dłużnika oraz spienięża go, aby uzyskane fundusze podzielić między wierzycieli. Nasze kancelarie w Bydgoszczy, Toruniu i Warszawie oferują usługi w zakresie upadłości konsumenckiej.

Kontakt

Zakres prowadzonych przez nas działań:

 • Analiza ekonomiczno-prawna stanu faktycznego na podstawie dostarczonych dokumentów
 • Sporządzanie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumentów
 • Sporządzanie wniosku o ogłoszenie upadłości małżeństw
 • Sporządzanie wniosku o ogłoszenie upadłości byłych przedsiębiorców
 • Reprezentacja w kontaktach z syndykiem
 • Sporządzanie zarzutów przeciwko planom podziału funduszów masy upadłości oraz zarzutów przeciwko planom podziałów sum uzyskanych ze zbycia rzeczy i praw obciążonych rzeczowo
 • Sporządzanie pozwów o wyłączenie z masy składników mienia nienależących do majątku upadłego oraz świadczeń otrzymane za zbyte mienie i reprezentowanie w postępowaniu w przedmiocie wniosku o wyłączenie
 • Przygotowanie wniosku o zabezpieczenie warunków mieszkaniowych
 • Opracowanie wniosku o umorzenie zobowiązań
Kontakt

Numer telefonu

PL: +48 570 075 550
EN: +48 570 075 750
Nasze biuro

Toruń: Grudziądzka 74-76, lok. 101

87-100 Toruń

Warszawa: ul. Twarda 18

00-105 Warszawa

+48 570 075 550

biuro@rbbcenter.com

Godziny pracy

Poniedziałek-Piątek

9:00 – 17:00

Naszą misją jest niesienie profesjonalnej pomocy prawnej i finansowej konsumentom oraz spółkom, które borykają się z problemami płynności finansowej lub zagrożeniem niewypłacalnością. A także ratowanie ich przed upadłością – wykorzystując nowe przepisy dotyczące restrukturyzacji.

Biuro w Toruniu:

ul. Grudziądzka 74-76, lok. 101,

87-100 Toruń

Biuro w Warszawie:

ul. Twarda 18,

00-105 Warszawa

Markę RBBC tworzą:
 • Centrum Restrukturyzacji i Upadłości Sp. z o. o. z siedzibą w Toruniu
 • ul. Grudziądzka 74-76, lok. 101, 87-100 Toruń
 • NIP: 9562321961
 • KRS: 0000655226
 • Kancelaria Syndyka Sp. z o. o. z siedzibą w Toruniu
 • ul. Grudziądzka 74-76, lok. 101, 87-100 Toruń
 • NIP: 9562347021
 • KRS: 0000773071
 • Biuro w Warszawie:
 • ul. Twarda 18, 00-105 Warszawa
© 2021 RBBC | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności | Realizacja: Tomsky.pl | Kancelaria prawna
strzalka