Pon-pt: 9:00 – 17:00
Umów się na spotkanie

O nas

RBBC jest kancelarią prawną zajmująca się kompleksową obsługą prawną przedsiębiorców. Oferujemy wsparcie prawne, podatkowe, księgowe oraz restrukturyzacyjne. Szczególnie mocnym filarem Naszej organizacji jest restrukturyzacja i upadłości, zarówno firm jak i konsumentów lub byłych przedsiębiorców. Prowadzimy sądowe postępowania restrukturyzacyjne, przygotowujemy plany restrukturyzacji oraz biznes plany. Pomagamy wyjść z zadłużenia oraz zdobyć środki finansowe na rozwój lub otwarcie firmy, zarówno na preferencyjnych, jak również komercyjnych warunkach. Poprzez rozbudowaną współpracę międzynarodową pomagamy przedsiębiorcom zdobywać nowe rynki zbytu poza granicami Polski, ze szczególnym uwzględnieniem Budapesztu i Londynu, gdzie posiadamy bezpośrednich partnerów. Znajdujemy sposoby na rozwiązanie problemów Państwa biznesu i wspieramy jego rozwój.

Zarząd

Jagoda Wojciechowska – Prezes Zarządu 

Licencjonowany Doradca Restrukturyzacyjny (nr licencji 1078)                     

Właściciel i prezes zarządu Centrum Restrukturyzacji i Upadłości Sp. z o. o. oraz Kancelaria Syndyka Sp. z o. o. (marka RBBC). Pełniąc funkcję Insolvency Administrator zasiada w Sekcji Upadłościowej największego międzynarodowego stowarzyszenia prawników – International Bar Association (IBA). Zawodową aktywność prawniczą rozpoczęła w kancelarii adwokackiej podczas studiów prawniczych, zajmując się sprawami gospodarczymi i obsługą przedsiębiorców, szczególnie zagrożonych niewypłacalnością. W 2016 roku uzyskała licencję doradcy restrukturyzacyjnego (nr licencji 1078) i założyła Centrum Restrukturyzacji i Upadłości Sp. z o. o. Od tamtej pory zajmuje się sprawami z zakresu upadłości i restrukturyzacji, zarówno jako organ postępowań (syndyk, zarządca, nadzorca sądowy), jak również pozasądowy doradca obsługujący rozwijające się podmioty gospodarcze, w tym także zagraniczne. W 2018 roku pracowała dla jednej z największych na świecie korporacji zajmujących się zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi – BlackRock, czym zyskała doświadczenie zawodowe w międzynarodowym środowisku finansowym.

Jako jedyny przedstawiciel Polski zasiada w organach Insolvency Section of the International Bar Association (IBA), czyli międzynarodowego stowarzyszenia prawników zainteresowanych restrukturyzacją, prawem upadłościowym i prawami wierzycieli, a także powiązanym prawem spółek, praktykami transakcyjnymi i procesowymi. Lista oficerów Sekcji Upadłościowej:
https://www.ibanet.org/officer/officerList/3064.

Jest także członkiem samorządu zawodowego licencjonowanych syndyków/doradców restrukturyzacyjnych Krajowej Izby Doradców Restrukturyzacyjnych.

Regularnie szkoli się z tematyki upadłości i restrukturyzacji, ukończyła m.in. następujące szkolenia:

 • Wycena przedsiębiorstwa rentownego, nierentownego czasowo i nierentownego trwale, Bomis, Poznań – 2 lipca 2020;
 • Prawo upadłościowe i pre-pack 2020. Praktyczne spojrzenie na nowelizację prawa upadłościowego, która weszła w życie z dniem 24 marca 2020 r., Beck Akademia, Warszawa – 19 maja 2020;
 • Upadłość konsumencka w praktyce, Beck Akademia, Warszawa – 18 lipca 2019;
 • Prawo restrukturyzacyjne w praktyce, Beck Akademia, Warszawa – 25 czerwca 2019;
 • Ceny transferowe i transakcje wewnątrzwspólnotowe, Polskie Towarzystwo Prawa i Gospodarki Rynkowej, Warszawa – 22 września 2016;
 • Pozycja Rady Wierzycieli i jej kompetencje w postępowaniu restrukturyzacyjnym i upadłościowym, Okręgowa Izba Doradców Restrukturyzacyjnych, Warszawa – 10 czerwca 2016;
 • Nowe Prawo restrukturyzacyjne – pozycja wierzyciela w postępowaniu restrukturyzacyjnym dłużnika, Beck Akademia, Warszawa – 1 grudnia 2015;
 • Praktyczne aspekty upadłości konsumenckiej Okręgowa Izba syndyków w Warszawie – 21 listopada 2015.

Karol M. Wojciechowski – Prokurent 

Licencjonowany Doradca Restrukturyzacyjny (nr licencji 1471)                 

Licencjonowany Doradca Restrukturyzacyjny (nr licencji 1471), współwłaściciel Centrum Restrukturyzacji i Upadłości Sp. z o. o. i członek zarządu Kancelaria Syndyka Sp. z o. o. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, 13 lipca 2020 r. obronił pracę magisterską pt.: „Odpowiedzialność osoby trzeciej za zaległości spółki kapitałowej na tle ustaw Prawo restrukturyzacyjne i Prawo upadłościowe”, napisaną pod kierownictwem dr hab. Wojciecha Morawskiego prof. UMK. Jest autorem publikacji naukowych i wystąpień na konferencjach z zakresu prawa podatkowego oraz upadłościowego, a także uczestnikiem szkoleń z zakresu upadłości konsumenckiej.

Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w przedsiębiorstwach zarządzających wiedzą prawnopodatkową, z obszaru właściwości sądowej Bydgoszczy oraz Warszawy. W obszarze jego zainteresowań znajduje się prawo podatkowe ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności osób trzecich oraz urzędowych interpretacji daninowych, prawo upadłościowe, postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne.

Magdalena Trzeciak-Lula – Dyrektor Finansowy 

Dyrektor finansowy Centrum Restrukturyzacji i Upadłości Sp. z o. o., główna księgowa, właściciel „Biura Rachunkowego Magdalena Trzeciak – Lula” mieszczącego się przy ul. Szosa Bydgoska 52. Posiadająca kilkunastoletnie doświadczenie w obsłudze księgowej, podatkowej i kadrowej przedsiębiorstw.

Specjalizuje się także w prowadzeniu ksiąg rachunkowych przedsiębiorców w trakcie procesu restrukturyzacji i upadłości. Szczególnym obszarem jej zainteresowania pozostają podatki obrotowe.

Kontakt

Numer telefonu

PL: +48 570 075 550
EN: +48 570 075 750
Nasze biuro

Toruń: Grudziądzka 74-76, lok. 101

87-100 Toruń

Warszawa: ul. Twarda 18

00-105 Warszawa

+48 570 075 550

biuro@rbbcenter.com

Godziny pracy

Poniedziałek-Piątek

9:00 – 17:00

Naszą misją jest niesienie profesjonalnej pomocy prawnej i finansowej konsumentom oraz spółkom, które borykają się z problemami płynności finansowej lub zagrożeniem niewypłacalnością. A także ratowanie ich przed upadłością – wykorzystując nowe przepisy dotyczące restrukturyzacji.

Biuro w Toruniu:

ul. Grudziądzka 74-76, lok. 101,

87-100 Toruń

Biuro w Warszawie:

ul. Twarda 18,

00-105 Warszawa

Markę RBBC tworzą:
 • Centrum Restrukturyzacji i Upadłości Sp. z o. o. z siedzibą w Toruniu
 • ul. Grudziądzka 74-76, lok. 101, 87-100 Toruń
 • NIP: 9562321961
 • KRS: 0000655226
 • Kancelaria Syndyka Sp. z o. o. z siedzibą w Toruniu
 • ul. Grudziądzka 74-76, lok. 101, 87-100 Toruń
 • NIP: 9562347021
 • KRS: 0000773071
 • Biuro w Warszawie:
 • ul. Twarda 18, 00-105 Warszawa
© 2021 RBBC | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności | Realizacja: Tomsky.pl | Kancelaria prawna
strzalka